  • MBZ857R00B
MBZ857R00B
advertisement
Manufacturer No:
MBZ857R00B
HK JDW NO:
890-MBZ857R00B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
857Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBZ857R00B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MB
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    857Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm