  • MBRS1100T3H
MBRS1100T3H
advertisement
Manufacturer No:
MBRS1100T3H
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-MBRS1100T3H
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 750mV @ 1A -65°C~175°C 500μA @ 100V DO-214AA, SMB Surface Mount
Quantity:
In Stock : 4550
Step5Bar-code shipping tag
MBRS1100T3H
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    SMB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    750mV @ 1A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    2A