  • MBRF20200
MBRF20200
advertisement
Manufacturer No:
MBRF20200
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-MBRF20200
Package:
TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 950mV @ 20A -55°C~150°C 1mA @ 200V Tube TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab Through Hole
Quantity:
In Stock : 230
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MBRF20200
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    ITO-220AC
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Capacitance @ Vr, F
    400pF @ 5V 1MHz