  • MBH12282C-470MA=P3
MBH12282C-470MA=P3
advertisement
Manufacturer No:
MBH12282C-470MA=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-MBH12282C-470MA=P3
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBH12282C-470MA=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MBH12282C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2.6A
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    79.2mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    3.6A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm