  • MBH12282C-330MA=P3
MBH12282C-330MA=P3
advertisement
Manufacturer No:
MBH12282C-330MA=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-MBH12282C-330MA=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBH12282C-330MA=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.0564Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    3A
  • Inductance Tolerance
    20%