  • MBC150-1T48G
MBC150-1T48G
advertisement
Manufacturer No:
MBC150-1T48G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MBC150-1T48G
Quantity:
In Stock : 20
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBC150-1T48G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    MBC150 (150W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.32 H 101.6mmx50.8mmx33.6mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    110W 150W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    5.9kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    2.08A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC