  • MBB02070D2002DC100
MBB02070D2002DC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070D2002DC100
HK JDW NO:
886-MBB02070D2002DC100
Description:
Through Hole 20kOhms, 0.6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3418
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070D2002DC100
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Voltage - Rated
    350V
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5024mm