  • MBB02070C5110FCT00
MBB02070C5110FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C5110FCT00
HK JDW NO:
886-MBB02070C5110FCT00
Description:
FIXED RESISTOR, 511Ohm, 0.6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 24684
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C5110FCT00
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    511Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    600mW
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    2.5mm