  • MBB02070C2701FCT00
MBB02070C2701FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MBB02070C2701FCT00
HK JDW NO:
886-MBB02070C2701FCT00
Description:
Through Hole 2.7kOhms, 0.6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 14633
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBB02070C2701FCT00
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MBB/SMA 0207 - Professional
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Power Rating
    600mW
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm