  • MBA0204AC1800FC100
MBA0204AC1800FC100
advertisement
Manufacturer No:
MBA0204AC1800FC100
HK JDW NO:
886-MBA0204AC1800FC100
Description:
Through Hole 180Ohms, 0.4W, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBA0204AC1800FC100
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    MBA/SMA 0204 HF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    RF, High Frequency
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    180Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Power Rating
    400mW