  • MBA02040C2202FRP00
MBA02040C2202FRP00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C2202FRP00
HK JDW NO:
886-MBA02040C2202FRP00
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 18408
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C2202FRP00
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MBA/SMA 0204 - Professional
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Packing Method
    TR, 10 INCH
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Diameter
    1.6mm