  • MBA02040C1330FCT00
MBA02040C1330FCT00
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C1330FCT00
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MBA02040C1330FCT00
Package:
Axial
Description:
Through Hole 133Ohms, 0.4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C1330FCT00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MBA/SMA 0204 - Professional
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    133Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6068mm