  • MAX6869UK45D1L+T
MAX6869UK45D1L+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6869UK45D1L+T
HK JDW NO:
503-MAX6869UK45D1L+T
Package:
SOT-23
Datasheet:
MAX6869UK45D1L+T
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 17681
Step5Bar-code shipping tag
MAX6869UK45D1L+T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    10 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.388V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.613V
  • Undervoltage Threshold
    4.388V
  • Overvoltage Threshold
    4.613V
  • Length
    2.9mm