  • MAX6864UK39D4S+T
MAX6864UK39D4S+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6864UK39D4S+T
HK JDW NO:
503-MAX6864UK39D4S+T
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
MAX6864UK39D4S+T
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 11321
Step5Bar-code shipping tag
MAX6864UK39D4S+T
  • Package / Case
    SOT-23-5
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1.2 s
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.802V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.998V
  • Undervoltage Threshold
    3.802V
  • Overvoltage Threshold
    3.998V
  • Length
    2.9mm