  • MAX6806UR46+T
MAX6806UR46+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6806UR46+T
HK JDW NO:
503-MAX6806UR46+T
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MAX6806UR46+T
Description:
5V 3 Terminals 3-Pin MAX6806 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 19428
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAX6806UR46+T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAX6806
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Voltage - Threshold
    4.6V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    30μs Typical
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.008mA
  • Threshold Voltage
    +4.6V
  • Length
    2.92mm