  • MAX6805US43D2+T
MAX6805US43D2+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6805US43D2+T
HK JDW NO:
503-MAX6805US43D2+T
Package:
SOT-143
Datasheet:
MAX6805US43D2+T
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 17225
Step5Bar-code shipping tag
MAX6805US43D2+T
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    4
  • Number of Terminations
    4
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    BICMOS
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    5μA
  • Voltage - Threshold
    4.3V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.223V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.377V
  • Threshold Voltage
    +4.3V
  • Undervoltage Threshold
    4.223V
  • Overvoltage Threshold
    4.377V
  • Length
    2.8575mm