  • MAX6803US39D3+T
MAX6803US39D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6803US39D3+T
HK JDW NO:
503-MAX6803US39D3+T
Package:
TO-253-4
Datasheet:
MAX6803US39D3+T
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7004
Step5Bar-code shipping tag
MAX6803US39D3+T
    Select All
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.83V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.97V
  • Threshold Voltage
    +3.9V
  • Undervoltage Threshold
    4.83V
  • Overvoltage Threshold
    3.97V
  • Length
    2.8575mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    TO-253-4
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Power Dissipation-Max
    320mW