  • MAX6468XS34D3+
MAX6468XS34D3+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6468XS34D3+
HK JDW NO:
503-MAX6468XS34D3+
Description:
1.8V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 14573
Step5Bar-code shipping tag
MAX6468XS34D3+
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.315V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.485V
  • Threshold Voltage
    +3.4V
  • Length
    2.025mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm