  • MAX6467US42D7+T
MAX6467US42D7+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6467US42D7+T
HK JDW NO:
503-MAX6467US42D7+T
Package:
SOT-143
Datasheet:
Description:
4-Pin Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 8176
Step5Bar-code shipping tag
MAX6467US42D7+T
  • Package / Case
    SOT-143
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    1.2 s
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.095V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.305V
  • Undervoltage Threshold
    4.095V
  • Overvoltage Threshold
    4.305V