  • MAX6464XR46+
MAX6464XR46+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6464XR46+
HK JDW NO:
503-MAX6464XR46+
Description:
3.6V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 6V
Quantity:
In Stock : 13508
Step5Bar-code shipping tag
MAX6464XR46+
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.6V
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    228.6mW
  • Max Supply Current
    3.5μA
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.531V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.669V