  • MAX6463UR36+T
MAX6463UR36+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6463UR36+T
HK JDW NO:
503-MAX6463UR36+T
Package:
TO-236-3
Datasheet:
MAX6463UR36+T
Description:
3.6V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 6V
Quantity:
In Stock : 4013
Step5Bar-code shipping tag
MAX6463UR36+T
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3
  • Number of Pins
    3
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset, Voltage Detector
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.6V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Voltage - Threshold
    3.6V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    14 μs
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.546V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.654V
  • Undervoltage Threshold
    3.546V
  • Overvoltage Threshold
    3.654V
  • Length
    2mm