  • MAX6423XS22
MAX6423XS22
advertisement
Manufacturer No:
MAX6423XS22
HK JDW NO:
503-MAX6423XS22
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6066
Step5Bar-code shipping tag
MAX6423XS22
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.188V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.133V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.243V
  • Threshold Voltage
    +2.2V
  • Length
    2.025mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm