  • MAX6423US36
MAX6423US36
advertisement
Manufacturer No:
MAX6423US36
HK JDW NO:
503-MAX6423US36
Package:
SOT-143
Datasheet:
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 1010
Step5Bar-code shipping tag
MAX6423US36
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-143
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.6V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.92mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.51V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.69V
  • Threshold Voltage
    +3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm