  • MAX6389XS27D1+T
MAX6389XS27D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6389XS27D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6389XS27D1+T
Description:
1.8V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7898
Step5Bar-code shipping tag
MAX6389XS27D1+T
  • Number of Pins
    4
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Undervoltage Threshold
    2.63V
  • Overvoltage Threshold
    2.77V
  • Height Seated (Max)
    1.1mm