  • MAX6389XS18D4
MAX6389XS18D4
advertisement
Manufacturer No:
MAX6389XS18D4
HK JDW NO:
503-MAX6389XS18D4
Description:
1.8V 4 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 10054
Step5Bar-code shipping tag
MAX6389XS18D4
  • Number of Pins
    4
  • Number of Terminations
    4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE: 1.8V
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm