  • MAX6389LT38D2+T
MAX6389LT38D2+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6389LT38D2+T
HK JDW NO:
503-MAX6389LT38D2+T
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6331
Step5Bar-code shipping tag
MAX6389LT38D2+T
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    167.7mW
  • Voltage - Threshold
    3.8V
  • Reset Timeout
    20 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.013mA
  • Undervoltage Threshold
    3.71V
  • Overvoltage Threshold
    3.9V
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Length
    1.5mm
  • Width
    1mm