  • MAX6386XS37D1+T
MAX6386XS37D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6386XS37D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6386XS37D1+T
Description:
4-Pin Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 8108
Step5Bar-code shipping tag
MAX6386XS37D1+T
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
    4
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    245mW
  • Voltage - Threshold
    3.7V
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.61V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.79V
  • Undervoltage Threshold
    3.61V
  • Overvoltage Threshold
    3.79V