  • MAX6383LT34D1+T
MAX6383LT34D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6383LT34D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6383LT34D1+T
Package:
WFDFN
Datasheet:
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 8914
Step5Bar-code shipping tag
MAX6383LT34D1+T
  • Number of Terminations
    6
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 3.4V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    6
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    167.7mW
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.32V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.49V
  • Undervoltage Threshold
    3.32V
  • Overvoltage Threshold
    3.49V
  • Height Seated (Max)
    0.8mm