  • MAX6382XR34D2+T
MAX6382XR34D2+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6382XR34D2+T
HK JDW NO:
503-MAX6382XR34D2+T
Package:
Datasheet:
MAX6382XR34D2+T
Description:
1.8V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 16996
Step5Bar-code shipping tag
MAX6382XR34D2+T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    3
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Operating Supply Current
    7μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Voltage - Threshold
    3.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.32V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.49V
  • Undervoltage Threshold
    3.32V
  • Overvoltage Threshold
    3.49V
  • Length
    2mm