  • MAX6382LT24D3+T
MAX6382LT24D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6382LT24D3+T
HK JDW NO:
503-MAX6382LT24D3+T
Package:
6-WFDFN
Datasheet:
MAX6382LT24D3+T
Description:
1.8V 6 Terminals 6-Pin MAX6382 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 12543
Step5Bar-code shipping tag
MAX6382LT24D3+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-WFDFN
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    6
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    167.7mW
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    MAX6382
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.4V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.34V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.46V
  • Undervoltage Threshold
    1.54V
  • Overvoltage Threshold
    1.61V
  • Height Seated (Max)
    0.8mm