  • MAX6381XR45D1+T
MAX6381XR45D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6381XR45D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6381XR45D1+T
Package:
Datasheet:
MAX6381XR45D1+T
Description:
1.8V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 7654
Step5Bar-code shipping tag
MAX6381XR45D1+T
  • Number of Pins
    3
  • Number of Terminations
    3
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.5V
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.5V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.39V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.61V
  • Undervoltage Threshold
    4.39V
  • Overvoltage Threshold
    4.61V
  • Length
    2mm