  • MAX6381XR25D7
MAX6381XR25D7
advertisement
Manufacturer No:
MAX6381XR25D7
HK JDW NO:
503-MAX6381XR25D7
Description:
1.8V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 15115
Step5Bar-code shipping tag
MAX6381XR25D7
  • Number of Pins
    3
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE: 2.5V
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    235mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.44V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.56V
  • Length
    2mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    1.25mm