  • MAX6380XR42+
MAX6380XR42+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6380XR42+
HK JDW NO:
503-MAX6380XR42+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
Description:
Voltage supervisor Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 1899
Step5Bar-code shipping tag
MAX6380XR42+
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Power Dissipation
    174mW
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
    1
  • Reset Timeout
    20μs Typical Propagation Delay
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.137V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.263V