  • MAX6380XR39+T
MAX6380XR39+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6380XR39+T
HK JDW NO:
503-MAX6380XR39+T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 9554
Step5Bar-code shipping tag
MAX6380XR39+T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    3
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset, Voltage Detector
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    174mW
  • Operating Supply Current
    1μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Accuracy
    2.5 %
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Reset Timeout
    20 μs
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.841V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.958V
  • Threshold Voltage
    +3.9V
  • Undervoltage Threshold
    3.841V
  • Overvoltage Threshold
    3.958V
  • Number of Monitored Inputs
  • Length
    2mm