  • MAX6377UR27+
MAX6377UR27+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6377UR27+
HK JDW NO:
503-MAX6377UR27+
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
3V 3 Terminals Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 2505
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAX6377UR27+
  • Number of Terminations
    3
  • Type
    Voltage Detector
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Voltage - Threshold
    2.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.92mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA