  • MAX6347UR36+T
MAX6347UR36+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6347UR36+T
HK JDW NO:
503-MAX6347UR36+T
Package:
TO-236-3
Datasheet:
MAX6347UR36+T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 15827
Step5Bar-code shipping tag
MAX6347UR36+T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    500nA
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    3.6V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.546V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.654V
  • Threshold Voltage
    +3.6V
  • Undervoltage Threshold
    3.546V
  • Overvoltage Threshold
    3.654V
  • Length
    2.92mm