  • MAX6346XR39-T
MAX6346XR39-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6346XR39-T
HK JDW NO:
503-MAX6346XR39-T
Package:
Datasheet:
MAX6346XR39-T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 11529
Step5Bar-code shipping tag
MAX6346XR39-T
  • Voltage - Threshold
    3.9V
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.841V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.958V
  • Threshold Voltage
    +3.9V
  • Undervoltage Threshold
    3.841V
  • Overvoltage Threshold
    3.958V
  • Voltage Reference
    3.9V
  • Length
    2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    3
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    174mW