  • MAX6346XR35+
MAX6346XR35+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6346XR35+
HK JDW NO:
503-MAX6346XR35+
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
Description:
Voltage supervisor Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 4996
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MAX6346XR35+
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Cut Tape
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Power Dissipation
    174mW
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.5V
  • Reset Timeout
    100ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.447V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.552V