  • MAX6337US19D3-T
MAX6337US19D3-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6337US19D3-T
HK JDW NO:
503-MAX6337US19D3-T
Package:
TO-253-4
Datasheet:
Description:
3V 4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 15987
Step5Bar-code shipping tag
MAX6337US19D3-T
  • Package / Case
    TO-253-4
  • Number of Pins
    4
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3V
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    3.3μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    1.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    1.87V
  • Max Reset Threshold Voltage
    1.93V
  • Threshold Voltage
    +1.9V
  • Undervoltage Threshold
    1.87V
  • Overvoltage Threshold
    1.93V
  • Length
    2.92mm