  • MAX6333UR17D3+T
MAX6333UR17D3+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6333UR17D3+T
HK JDW NO:
503-MAX6333UR17D3+T
Package:
TO-236-3
Datasheet:
MAX6333UR17D3+T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 700mV Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 6676
Step5Bar-code shipping tag
MAX6333UR17D3+T
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    TO-236-3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    700mV
  • Power Dissipation-Max
    320mW
  • Operating Supply Current
    3.3μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    1.7V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    100 ms
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    1.67V
  • Max Reset Threshold Voltage
    1.73V
  • Threshold Voltage
    +1.7V
  • Undervoltage Threshold
    1.67V
  • Overvoltage Threshold
    1.73V
  • Length
    2.92mm