  • MAX6314US42D2+
MAX6314US42D2+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6314US42D2+
HK JDW NO:
503-MAX6314US42D2+
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet:
Description:
4 Terminals 4-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 11014
Step5Bar-code shipping tag
MAX6314US42D2+
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Output
    Bidirectional
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Threshold Voltage
    +4.2V
  • Length
    2.92mm