  • MAX6310UK25D2-T
MAX6310UK25D2-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6310UK25D2-T
HK JDW NO:
503-MAX6310UK25D2-T
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
MAX6310UK25D2-T
Description:
5 Terminals 5-Pin MAX6310 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 7431
Step5Bar-code shipping tag
MAX6310UK25D2-T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Published
    2012
  • Number of Terminations
    5
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    MAX6310
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.5V Adj
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Threshold Voltage
    +2.5V
  • Height Seated (Max)
    1.45mm