  • MAX6309EUK32D1+T
MAX6309EUK32D1+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6309EUK32D1+T
HK JDW NO:
503-MAX6309EUK32D1+T
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
MAX6309EUK32D1+T
Description:
5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 17759
Step5Bar-code shipping tag
MAX6309EUK32D1+T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Operating Supply Current
    8μA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Reset Timeout
    1 ms
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.152V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.248V
  • Undervoltage Threshold
    2.463V
  • Overvoltage Threshold
    2.538V