  • MAX6307UK42D3-T
MAX6307UK42D3-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6307UK42D3-T
HK JDW NO:
503-MAX6307UK42D3-T
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
MAX6307UK42D3-T
Description:
5 Terminals 5-Pin MAX6307 Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 17870
Step5Bar-code shipping tag
MAX6307UK42D3-T
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    3/5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.2V Adj
  • Number of Voltages Monitored
    2
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.016mA
  • Threshold Voltage
    +4.2V
  • Height Seated (Max)
    1.45mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multi-Voltage Supervisor
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Terminal Pitch
    0.95mm