  • MAX6306EUK29D3+
MAX6306EUK29D3+
advertisement
Manufacturer No:
MAX6306EUK29D3+
Manufacturer:
Maxim Integrated
HK JDW NO:
503-MAX6306EUK29D3+
Package:
Datasheet:
Description:
5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 14515
Step5Bar-code shipping tag
MAX6306EUK29D3+
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 2.93V; MANUAL RESET INPUT
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.45mm
  • Width
    1.625mm