  • MAX24K800D
MAX24K800D
advertisement
Manufacturer No:
MAX24K800D
HK JDW NO:
890-MAX24K800D
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
24.8kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAX24K800D
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MA
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.110W 7.90mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    24.8kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W