  • MAX16058ATA42+
MAX16058ATA42+
advertisement
Manufacturer No:
MAX16058ATA42+
HK JDW NO:
503-MAX16058ATA42+
Description:
3.3V 8 Terminals 8-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 10451
Step5Bar-code shipping tag
MAX16058ATA42+
  • Surface Mount
    YES
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    RESET THESHOLD VOLTAGE IS 4.2V; MANUAL RESET INPUT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-XDSO-N8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Power Supplies
    1.5/5V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.1V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.015mA
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    3mm