  • MAU211100B
MAU211100B
advertisement
Manufacturer No:
MAU211100B
HK JDW NO:
590-MAU211100B
Package:
SOD-923
Datasheet:
MAU211100B
Description:
Standard Diode Rectifier Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed 1.2V @ 100mA 150°C Max 100nA @ 75V Tape & Reel (TR) SOD-923 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
MAU211100B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-923
  • Supplier Device Package
    USSMini2-F1
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    MAU2111
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 75V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 100mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    80V
  • Current - Average Rectified (Io)
    100mA DC
  • Max Reverse Voltage (DC)
    80V
  • Average Rectified Current
    100mA
  • Reverse Recovery Time
    3 ns
  • Capacitance @ Vr, F
    2pF @ 0V 1MHz