  • MASW-008075-TR3000
MASW-008075-TR3000
advertisement
Manufacturer No:
MASW-008075-TR3000
HK JDW NO:
482-MASW-008075-TR3000
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Purchasing and Inquiry
MASW-008075-TR3000 Overview
MASW-008075-TR3000 Features
Tape & Reel (TR) package
802.11b/g RF Type
MASW-008075-TR3000 Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions MASW-008075-TR3000 RF Switches applications.
  • Cellular infrastructures
  • IF switching
  • ISM
  • Mobile devices
  • Digital transceiver front end switch
  • Wireless Local Loop
  • High speed filter selection
  • Tuner modules
  • Smartphones
  • LTE diversity applications
Step5Bar-code shipping tag
MASW-008075-TR3000
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Construction
    COMPONENT
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Circuit
    SPDT
  • Test Frequency
    2.4GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Topology
    Reflective
  • Frequency Range
    DC~3GHz
  • Operating Frequency-Max
    3000MHz