  • MASMLJ30AE3
MASMLJ30AE3
advertisement
Manufacturer No:
MASMLJ30AE3
HK JDW NO:
523-MASMLJ30AE3
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
MASMLJ30AE3
Step5Bar-code shipping tag
MASMLJ30AE3
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Max Reverse Leakage Current
    2μA
  • Clamping Voltage
    48.4V
  • Peak Pulse Current
    62A
  • Reverse Standoff Voltage
    30V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ